
| GENERAL | |
| Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, 3G HSDPA 900 / 2100 |
| LAYAR | |
| Tipe | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| Ukuran | 600 x 1024 pixels, 7.0 inches (~170 ppi pixel density)Multitouch |
| DIMENSI | |
| Ukuran/Berat | 194 x 120 x 11 mm / 339 g |
| AUDIO | |
| Fitur | - |
| Jack | 3,5 mm Jack Audio |
| MEMORY | |
| Internal | 16 GB, 1 GB RAM |
| Eksternal | Micro SD up to 64GB |
| DATA | |
| 3G | HSDPA, HSUPA |
| EDGE | Ya |
| GPRS | Ya |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi hotspot |
| Bluetooth | v4.0 with A2DP |
| USB/Port | microUSB v2.0 |
| KAMERA | |
| Primer | 5 MP, 2592x1936 pixels, autofocus |
| Sekunder | VGA |
| Video Record | Ya |
| BATERAI | |
| Standby | Up to 336 h |
| Talk Time | Up to 8 h |
| Tipe | Non-removable Li-Po 3500 mAh battery |
| FITUR | |
| OS | Android OS, v4.2.1 (Jelly Bean) |
| CPU | Quad-core 1,2GHz |
| Browser | HTML5 |
| GPS | Ya, with A-GPS |
| Messaging | SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email |
| Fitur Tambahan | Ya, via Java MIDP emulator, - SNS integration- Active noise cancellation with dedicated mic- Document viewer- Photo viewer/editor- Organizer- Predictive text input |
| FITUR LAIN | |
| Multiple SIM | Tidak |
| Video Player | MP4/H.264/H.263 player |
| Audio Record | Ya |
| MP3 Player | MP3/WAV/WMA/AAC player |
| TV | Tidak |
Created with Artisteer