
| GENERAL | |
| Network | 2G 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| LAYAR | |
| Tipe | LED-backlit IPS TFT, capacitive touchscreen, 16M colors |
| Ukuran | 768 x 1024 pixels, 9.7 inches - Fingerprint/scratch resistant oleophobic surface - Multi-touch input method - Accelerometer sensor for auto-rotate - Three-axis gyro sensor |
| DIMENSI | |
| Ukuran/Berat | 241.2 x 185.7 x 8.8 mm / 607 g |
| AUDIO | |
| Fitur | - |
| Jack | 3,5 mm Jack Audio |
| MEMORY | |
| Internal | 64 GB storage, 512 MB RAM |
| Eksternal | |
| DATA | |
| 3G | HSDPA; HSUPA |
| EDGE | Ya |
| GPRS | Ya |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n |
| Infrared | Tidak |
| USB/Port | microUSB v2.0 |
| KAMERA | |
| Primer | 0.7 MP, 960 x 720 pixels |
| Sekunder | Ya |
| Video Record | Yes, 720p@30fps |
| BATERAI | |
| Standby | Up to 720 h |
| Talk Time | 10 h |
| Tipe | Standard battery, Li-Po 6930 mAh (25 Wh) |
| FITUR | |
| OS | iOS 4 |
| CPU | 900 MHz dual-core ARM Cortex-A9 proccessor, PowerVR SGX543MP2 GPU, Apple A5 chipset |
| Browser | HTML (Safari) |
| GPS | Ya, with A-GPS support |
| Messaging | Email, Push Email, IM |
| Fitur Tambahan | Tidak - Digital compass - Up to 10h movie playback - iBooks PDF reader - Google Maps - Audio/video player |
| FITUR LAIN | |
| Multiple SIM | Tidak |
| Video Player | MP4 Player |
| Audio Record | Ya |
| MP3 Player | MP3, AAC Player |
| TV | Tidak |
Created with Artisteer